Stručně o mně

Po předešlých zkušenostech z judó, karate a dalších bojových sportů jsem měl to štěstí a v roce 1991 jsem mohl začít studovat bojová umění Bujinkanu pod vedením Shihana Luboše Pokorného (Bujinkan Czech Dojo). Pana Pokorného považuji za jednoho z nejlepších nejaponských studentů Sóke Hatsumiho. Jeho odevzdání se studiu bojových umění Bujinkanu, vztah k jeho učiteli Hatsumimu a myšlenkám Hatsumi senseie je pro mě stále velkou inspirací a proto jsem moc rád, že mohu být stále jeho studentem. Díky němu si stále více uvědomuji jak významný je vztah mezi studentem a učitelem.


 V roce 1995 jsem se poprvé zúčastnil mezinárodního semináře vedeného sóke Hatsumim (Tai Kai) ve Španělsku. Od roku 1998 pravidelně navštěvuji Japonsko, kde studuji jak u Sóke Hatsumiho, tak u jeho nejstarších žáků, kterými jsou Shihan Oguri, Shihan Noguchi, Shihan Seno a Shihan Nagato. Jsem také velmi vděčný za pomoc Shihana Tomiyami.


Bojová umění Bujinkanu jsem si zamiloval a pocit být součástí odkazu válečných umění, jejich tradic a zkušeností starých tisíce let mi dodávají smysluplnost mé vlastní existence.